Work in Progress: Mani-bonding-festo

© Maria Ferreira Silva
© Maria Ferreira Silva

Welcome to the work in progress sharing moment and conversation around Mani-bonding-festo on Friday September 11.

Mani-bonding-festo is een artistiek onderzoeksproject dat zich richt op saamhorigheid en collectiviteit. Hoe stellen mensen zich saamhorigheid en collectiviteit voor, hoe brengen ze deze in de praktijk en hoe vinden ze deze opnieuw uit in de huidige tijd? Op zoek naar antwoorden en op een expeditie om naar de stemmen van anderen te luisteren, nodigt Maria mensen uit voor een manicuresessie: Mani – de nagelsalonsessies. Door hun handen vast te houden, zet ze zich in om het anders-zijn van de ander te voelen. De handen worden een plek waar de ander ontmoet kan worden via aanraking, gewicht, textuur, temperatuur en geur. De gesprekken die tijdens deze ontmoetingen ontstaan, vormen het uitgangspunt voor Festo. In Festo – samen dansen – vertaalt Maria aspecten van Mani vanuit een choreografisch en performatief perspectief.

Deze week duikt Maria Ferreira Silva bij workspacebrussels, samen met danskunstenaar Víctor Pérez Armero, in Festo door de relatie tussen twee lichamen te verdiepen. Samen zullen ze experimenteren met partituren en somatische experimenten die aanraking, onderlinge afhankelijkheid, intimiteit en weerstand verkennen.

Maria Ferreira Silva (1988) is een in Brussel gevestigde danskunstenares. Ze benadert het artistieke veld via verwevenheden en reflecteert daarbij over het raakvlak tussen de rollen die ze zowel op als naast het podium vervult. Maria begon op zesjarige leeftijd met dansen, waarbij ze in haar geboortestad optrad in voorstellingen georganiseerd door haar danslerares Fernanda Mafra. Daarna volgde ze opleidingen aan het Nationaal Conservatorium van Lissabon, P.A.R.T.S. (met steun van de Calouste Gulbenkian Foundation) en Uniarts (NPP-programma) in Stockholm.

Onderzoeksproject door: Maria Ferreira Silva - Mentoren: Vera Tussing, Charlotte Lippinois, Bojana Kunst - Gesprekspartner: Martin Hargreaves - Residentiesteun: Workspacebrussels, kunstencentrum BUDA, Charleroi Danse - Co-productie: Charleroi Danse - Bedankt aan Caravan Production

Details event

Data
11.09.2026 | 16:00 - 17:00

Duur
20 materiaal + 30 min gesprek

Locatie

Discipline

work-in-progress


Meer info

reserveer via riet@workspacebrussels.be

Andere toekomstige events