Work-in-Progress Sharing: The Denim Opera

© Tamar Levit & Yaën S. Levi
© Tamar Levit & Yaën S. Levi

We nodigen u graag uit voor de work-in-progress presentatie van THE DENIM OPERA van Tamar Levit & Yaën S. Levi op donderdag 12 maart om 16:00 in workspacebrussels.

The Denim Opera is een doorlopend onderzoeks- en kunstproject dat de diepe lagen van de denimindustrie blootlegt: de arbeid, het verzet en de vreugde en uitputting die het materiaal met zich meebrengt. Jeans, alomtegenwoordig, is zowel een tastbaar object dat centraal staat in industriële en economische uitwisselingen als een analogie: een bemiddelaar die lichamen, objecten, ruimtes en steden met elkaar verbindt.

De zoektocht naar de perfecte jeans verbindt consumenten en producenten en vormt een wereldwijde gemeenschap die verstrikt is in fast fashion en overheidscontractanten die arbeid en veiligheid uitbuiten. De afgelopen twee jaar hebben Tamar Levit en Yaën Levi geluisterd naar ontwerpers, makers, dragers, activisten, advocaten, artsen, koffiediklezers, indigo-verf en puimstenen in wasmachines.

Hun laatste inspanning is gewijd aan de stemmen van arbeiders; het neemt de vorm aan van een koor dat functioneert als een methode van solidariteit – (voormalige) arbeiders en (nu) Özak-verzetsleden in Turkije worden uitgenodigd om te componeren, te schrijven, te zingen en hun verhalen te laten weerklinken, waardoor de donkere plooien van zakken worden verlicht.

De opera verweeft geleefde ervaringen, gezongen verhalen, arbeid, uitputting en materiële kronieken die overgaan in mythen – verhalen die zich openen en zich verzetten tegen afsluiting.

Tamar Levit en Yaën S. Levi bewegen zich langs de naden van mode, designonderzoek en performancekunst om te verkennen hoe persoonlijke, sociale en politieke systemen zich manifesteren via kleding. Ze verkennen de geschiedenis en verschijningsvormen van draagbare objecten – kleding, dresscodes, uniformen – die niet door één ontwerper zijn gemaakt of door een patent worden beschermd, maar zijn gevormd door de langzame evolutie en onrustige veranderingen van de samenleving als geheel. Ze construeren poëtische, ruimtelijke, ritualistische (soms draagbare) formats, waarbij de verzamelde geschiedenis structuur, volume en tegenruimte rond het lichaam aanneemt.
Samenwerking met: Christophe Albertijn - Partners: nadine (Brussels) Birtek-sen (GaziAntep) - Residenties/ruimtes: Nar Sanat (GaziAntep), Villa Empain-Boghossian Foundation (Brussels), AVTO (Istanbul) - Gesteund door: de Vlaamse Regering

Details event

Data
12.03.2026 | 16:00 - 17:30

Duur
40 min + nagesprek

Prijs
free


Meer info

reserveer via riet@workspacebrussels.be

Andere toekomstige events